Dezynfekcja po zgonie

Dezynfekcja po zgonie Łódź

Dezynfekcja po zgonie wymaga bardzo wysokiej czystości biologicznej. Przeprowadzamy ją preparatami o pełnym spektrum, łącznie ze sporami przechowalnikowymi.

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi mieszka samotnie. Domów wielopokoleniowych jest dużo mniej niż kiedyś, dzieci szybko wyprowadzają się od rodziców, a wnuki mieszkają na drugim końcu kraju lub dalej. Zmieniły się też stosunki międzyludzkie, a zwłaszcza zainteresowanie tym, co dzieje się wokoło. Zmieniający się wciąż lokatorzy sąsiednich mieszkań rzadko interesują się tym, kto mieszka obok i co się tam dzieje. Skutkiem tego, coraz częściej mamy do czynienia ze zgonami samotnych ludzi, które odkrywane są po krótszym lub dłuższym czasie. Odkrywane są, bo ktoś przestał pojawiać się na klatce schodowej i podwórku lub gdy z mieszkania zaczął ulatniać się bardzo przykry zapach. Samotne śmierci, to także śmierci z powodu samobójstw lub innych wypadków losowych. Nierzadko zdarza się tak, że w mieszkaniu znajduje się zwłoki osoby która zaginęła, po czym okazuje się, że została zamordowana. We wszystkich wymienionych tu sytuacjach, konieczne jest podjęcie specjalnych działań, jakimi są dezynfekcja po zgonie i dezynfekcja po zwłokach.

Dezynfekcja po zwłokach Łódź

Dezynfekcja mieszkania po zgonie. Mieszkanie po zgonie wygląda różnie, w zależności od tego, jak długo spoczywały w nim zwłoki. Dezynfekcja po zgonie, to proces, który zaczyna się od wyniesienia z lokalu i zdezynfekowania wszystkiego, co można odzyskać. Chodzi o wartościowe meble i inny sprzęt. Kolejny etap, to demontaż podłóg, boazerii i tapet oraz termiczne czyszczenie ścian, sufitów i podłóg. Jest to czasochłonna i trudna praca. Wszystko musi być dokładnie wyczyszczone. Dezynfekcja po zwłokach obejmuje również pokrycie całości specjalnym środkiem dezynfekującym. Jeśli trzeba, używany jest środek neutralizujący krew, tkanki i płyny ustrojowe, po czym następuje ich usunięcie. Dezynfekcja po zgonie polega też na korzystaniu z najnowszych technologii oczyszczania pomieszczeń. Jeśli w pomieszczeniu zostały tkanki lub krew zmarłego, zostają one zabezpieczone w specjalnych pojemnikach. Dezynfekcja po zwłokach nie jest całościowa, jeśli z mieszkania nie zostaną usunięte intensywne i przykre wonie rozkładającego się ciała. Odbywa się to przy pomocy specjalnych mikrokapsułek. Dezynfekcja po zgonie, to również ozonowanie przestrzeni z użyciem generatora przemysłowego. Nowatorską metodą przywracania mieszkań do stanu używalności jest zamgławianie z użyciem kapsułek biologicznych.

Dezynfekcja po zgonie klatek schodowych. W niektórych sytuacjach dezynfekcja po zwłokach obejmuje przestrzenie, na których zgon nie miał miejsca, ale zostały one zanieczyszczone na skutek długiego rozkładania się ciała. Dotyczy to głównie klatek schodowych, na których pojawia się charakterystyczna woń i insekty. Po wyniesieniu zwłok z mieszkania, dokonuje się też dezynfekcji korytarzy i wind.

Komu powierzać dezynfekcję mieszkań po zmarłych? Dezynfekcja po zwłokach to czynność wymagająca umiejętnego doboru i stosowania specjalistycznych metod i środków. Porządkowanie mieszkań, w których przez dłuższy czas leżały zwłoki należy bezwzględnie powierzać profesjonalistom. Firmy specjalizujące się w tego typu usługach robią to skutecznie i bezpiecznie dla zdrowia własnego i innych ludzi.

Zobacz również: Dezynfekcja pomieszczeń