Usuwanie odchodów gołębi

Gołębie, choć to ptaki niedrapieżne, mogą sprawić dużo kłopotów. Przykra przypadłość, jaką po sobie pozostawiają, jest trudna i mozolna do czyszczenia. Usuwanie odchodów gołębi jest żmudne, nierzadko trzeba poświęcić temu wiele czasu.

Sposoby usuwania odchodów gołębi

Istnieje wiele domowych sposobów usuwania odchodów gołębi. Najprościej jest użyć szmatki i nożyka, aby zeskrobać ich pozostałości. Często jednak gołębie przyzwyczajają się do jednego miejsca, skutkiem czego usuwanie ich odchodów może być zajęciem cyklicznym. Co wtedy?

Co pomaga usunąć ich odchody?

 • miska z ciepłą wodą,
 • gąbka,
 • silne środki chemiczne typu Domestos,
 • proszek do prania,
 • sok z cytryny

Jeśli jednak usuwanie odchodów gołębi powtarza się cyklicznie, warto zainwestować w profesjonalną firmę, która rozwiąże problem raz a dobrze. Jeśli mieszkasz w Łodzi i chcesz się pozbyć gołębi wraz z tym, co pozostawiają po sobie, skorzystaj z naszej oferty!

Usuwanie odchodów gołębi w Łodzi

Profesjonalnie, szybko i niedrogo usuwamy odchody gołębie na terenie Łodzi za pomocą specjalistycznych środków chemicznych. Dzięki temu unikniesz ciągłego usuwania plam i zabrudzeń, a gołębie już nigdy nie powrócą na Twój balkon, parapet lub w inne miejsce, które sobie upatrzyły. Spróbuj i pozbądź się uciążliwych gołębi na zawsze!

Komu możemy pomóc w pozbyciu się ptasich fekaliów?

Gołębie to ptaki, które bardzo szybko przyzwyczajają się do obecności ludzi, a przez to, że nie są zbyt płochliwe, osiedlają się w miejscach w pobliżu człowieka. Przez to pozostawiają odchody na balkonach, tarasach, parapetach, dachach i elewacjach. Zbyt duża ilość tego ptactwa, a przez to i duża ilość gołębich fekaliów, to również ogólny problem wielu miast. Urzędy miejskie, które chcą zadbać o czystość miejsc publicznych, często szukają skutecznych sposobów na to, aby definitywnie pozbyć się ptasich odchodów pozostawianych nie tylko przez gołębie, ale i wrony czy gapy.
Wybierając nasze usługi, można skutecznie pozbyć się ptasich odchodów zalegających na:

 • balkonach i tarasach,
 • dachach,
 • parapetach,
 • elewacjach,
 • strychach
 • alejach, deptakach i placach.

Usuwanie gołębich odchodów nie tylko ma wpływ na estetykę miejsca, ale również jest ważne pod względem bezpieczeństwa, ponieważ ptasie fekalia stanowią zagrożenie dla ludzkiego zdrowia. Ptaki te bowiem przenoszą m.in. występujące w ptasich odchodach bakterie salmonelli oraz cryptococcus neoformans, czyli rodzaj grzyba wywołującego chorobę nazywaną kryptokokozą. Ponadto gołębie są nosicielami pasożyta o nazwie obrzeżek gołębień. Jest to rodzaj kleszcza, który po przepędzeniu gołębi z miejsca ich osiedlenia, poszukuje innych organizmów żywych do pasożytowania. Z tym problemem można poradzić sobie poprzez dezynfekcję, która zabija pasożyty.

gołębie w Barcelonie