Zwalczenie pluskiew

Pluskwa domowa to insekt, który doskonale potrafi wspinać się po pionowych ścianach, dlatego na miejsce żerowania może wybrać nawet pomieszczenia na wysokich kondygnacjach. Owad ten potrafi też świetnie się kamuflować, wykorzystując w tym celu wszelkie szczeliny, szpary, meble, materace, fotele, itp. Spryt, kamuflaż, a do tego szybkie rozmnażanie się pluskiew powodują, że są to szkodniki trudne do wytępienia. Niekiedy, aby raz na zawsze zwalczyć pluskwy, potrzebna jest interwencja ekspertów.

Zwalczanie pluskiew Łódź

Jak skutecznie pozbyć się pluskiew?

Spośród kilkunastu metod zwalczania pluskwy domowej skuteczne są te, które albo dostarczają chemikalia toksyczne tam, gdzie bytują insekty, albo łączą to z działaniem podwyższonej temperatury, albo fizycznie izolują pasożyty. Ponieważ ta ostatnia grupa metod jest dość trudna i rzadko stosowana, najczęściej korzysta się z metod termicznego lub chemiczno-termicznego zwalczania pluskiew. Zaletami tych metod dezynsekcji jest oddziaływanie nie tylko na imago, czyli dorosłą postać owadów, ale także na wcześniejsze formy rozwojowe, w tym jaja. Przy doborze metody warto jednak zwrócić też uwagę na trwałość efektów – tylko niektóre metody działają długofalowo, zapobiegając odnawianiu się problemu.

Jak wygląda proces odpluskwiania?

Abyśmy mogli skutecznie pozbyć się pluskiew, przeprowadzamy bardzo dokładny wywiad z klientem, który pomaga dobrać odpowiednią metodę do danego zlecenia. Należy wiedzieć, że każda z metod odpluskwiania ma swoje zalety i ograniczenia, dlatego wywiad jest niezwykle ważny i potrzebny. Pamiętajmy też, że niewłaściwy dobór sposobu zwalczania pasożytów to tylko strata pieniędzy, a niekiedy nawet zagrożenie dla zdrowia.

<

Zwalczanie pluskiew domowych

zaczyna się od rozmowy – oczywiście nie z pluskwami, bo proszenie ich o opuszczenie lokalu raczej na wiele się nie zda – tylko przedstawicielem firmy, która ma odpluskwianie przeprowadzić. Zwykle konsultacje trwają dość długo, ponieważ pracownicy firmy muszą zebrać bardzo dokładny wywiad – każda z metod usuwania pluskiew ma swoje ograniczenia i zalecenia, a niewłaściwy dobór sposobu zwalczania pasożytów to tylko strata pieniędzy, a niekiedy nawet zagrożenie dla zdrowia.

Samo zwalczanie pluskiew zwykle wymaga opuszczenia lokalu, ale czas, przez jaki należy pozostawać poza domem, zależy już od zastosowanej metody dezynsekcji. Każdorazowo klient otrzymuje od firmy kartę charakterystyki używanych przy usuwaniu pluskiew środków chemicznych. Na sam koniec sporządzany jest szczegółowy protokół, który dokumentuje czas i sposób przeprowadzenia dezynsekcji, a także informuje o efektach. Warto w tym miejscu wspomnieć, że firma dezynsekcyjna może udzielić gwarancji na przeprowadzoną usługę.

Niezależnie od tego, czy metoda zwalczania pluskwy domowej daje ochronę na przyszłość, specjaliści z firmy dezynsekcyjnej powinni przeszkolić domowników – większość ludzi nie ma pojęcia, jak łatwo jest sprowadzić do domu pluskwę, dlatego dobrze wiedzieć, co można zrobić, aby nie dopuścić do ponownego zasiedlenia lokalu przez owady.